Imam eserihija coli, > 1 000 000. . . Trenutno primam geramicin i ujutru i uvece. Zanima me, da li je moguce da moj decko ima istu bakteriju, a da nema nikakve simptome i da li je bezbedno da imamo odnose nakon sto se ja izlecim, tj. Jel postoji mogucnost da je on samo prenosilac? Hvala

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Eserihija coli je bakterija koja normalno naseljava debelo crevo. Kada dospe u
      urinarne puteve izaziva upalu istih. Nije polno prenosiva bolest.
      ipak, imajte odnose sa zastitom.
      nadam se da terapiju primate po antibiogramu.