Utvrdjeno mi je da imam azoospermiju. Lekari hoce da mi rade biopsiju ali ja nisam za to. Dali postoji druga metoda lecenja azospermije i koja je? Sa mojom suprugom je sve uredu a rezultati su: makroskopski pregled ejakulata: volumen: 4, 5; referentna vrednost je: 2-6 ph: 7, 5; referentna vrednost: 7, 2-8, 0 viskoznost: povisena likvefakcija: 22; referentna vrednost: 30 mikroskopski pregled: spermatozoida u ml-nema spermatozoida\v - nema leukocita-nema okruglih celija nema zivih spermatozoida-nezivih nedovoljan broj za diferencijaciju dpc ispitivanje krvi: fsh: 5, 35, ref-vrednost 0, 7-11, 1 u ml lh: 6, 08; ref-vrednost 0, 8-7, 6 u ml ukupni testoteron: 17, 1; ref-vrednost 9, 4-60, 1 u ml hlamidija -negativno bris uretre+gljivice normalna bakterijska kultura-gljivice negativno spermo kultura+trichomonas-normalna bakteriska kultura, trichomonas vaginalis nije nadjen mycoplasma hominis: pozitivan >100. 000 napomena: alergican sam na penicilin! Molim vas da mi izadjete u susret i pomognete unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Hormonski status je uredan. Niste rekli da li su vam testisi normalne velicine.
      mozda nije na odmet da uradite biopsiju. To je laka intervencija a dala bi puno
      podataka. Ako se kod vas radi o opstruktivnoj azospermiji, sto znaci da testisi produkuju
      spermatozoide ali oni ne dospevaju do uretre zbog neke prepreke, onda se spermatozoidi
      punktiraju iz epididimisa i koriste u vantelesnoj oplodnji.
      ako sam dobro razumeo nekome od vas je izolovana mikoplasma hominis. Ako je tako to lecite.