Postovani, zvog toga sto je ko moje patnerke izolovana neisseria gonorrhoeae od lekara opste prakse zatrazio da uradim bris uretre radi provere. Nakon uradjenog brisa ustanovljeno je sledece izolobana je staphylococcus aureus nisu izolovane candida species i trichomonas vaginalis takodje pise da su pronadjene epitelne celije i gram (+) koke. Antibiogram rezistentan je na penicilin, amoksicilin, ampicilin, piperacilin, klindamicin i eritromicin. Senzirivan je na aminoksicilin klavul. Kis. , piperacilin-tazaboktam, cefaleksin i trimetroprim-sulfametoksazol. Lekar opste prakse mi je prepisao cefaleksin kapsule2x1 dok su mi u apoteci rekli da je to mala doza i da bi trebalo uzimam 2x2 kapsule. Takodje mi je lekar rekao da nema potrebe da radim ponovo bris ako nemam simptoma mada ja nisam ni do sada imao nikakvih simptoma. Sta vi mislite da li treba da izimam 2x1 ili 2x2? I da li je potrebno da se bris ponovi? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Brisom uretre na patogene klice se ne identifikuje Najserija gonoreje /uzrocnik tripera/ zbog toga sto ona jako brzo ugine u uslovima spoljne sredine. Cim se uzme bris iz uretre ili iz iscedka,on se odmah zasejava na specijalne podloge i inkubira,a transportuje se u roku od 6-12 sati. Ako Vasoj partnerki nije ovako radjen bris pitanje je sta joj je izolovano. Zato se javite dermatologu ili urologu da se ponovi bris,pogotovu sto nemate nikakve tegobe. Do tada nema lecenja.
      Pozdrav.