Zanima me da li je potrebna apstinencija od nekoliko dana ako zelim da odradim hormonske nalaze (testosteron, prolaktih, shbg, estradiol. . .) da li ce sexualni odnos koji cu imati 10 sati pre vadjenja krvi uticati da testosteron i ostali pokazatelji ne budu pravi? Znam da je za analizu sperme potrebna apstinencija od nekoliko dana (oko 4-5) . . . Hvala

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #40915

    • Da li je potrebna apstinencija pre folikulometrije, ako jeste koliko dana treba da traje?