Postovani imao bih jedno pitanje za vas. Prije dva mjeseca javilo mi se peskanje prilikom mokrenja koje je kasnije postalo ucestalo cak i kad mokrim. Prva terapija od strane ljekara opste prakse bila je dosta uroloskog caja i bactrim tbl. Pet dana terapije nije nista pomagalo pa su mi propisali ciprocinal koji takodje nije odradio svoje. Niko od ljekara mi nije rekao da radim lab. Pretrage sto sam sam uradio ali bez urino kulture posto sam bio pod antibioticima u urinu je nadjen neznatan broj bakterija sa dva plocasta epitela leukocita. Simptomi nisu prestali inace nemam nikakve bolove niti vidljive promjene na penisu rizican sex nemam i kad ga imam sa zastitom je. Na uz sve je ok. Urolog mi je propisao eritromicin koga vec pijem osam dana peckanje je se smanjilo ali je i dalje prisutno. Uz eritromicin mi je propisao i acidi borici da se sa tim ispiram. Dali postoji neka druga kombinacija lijekova ili neka fito terapija posto ova sa antibioticima i nepomaze bas

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Posto ste dosta pod antibioticima, predlazem da predjete na sledece fitopreparate:
      -paraproteks tab 2x1 pre jela
      -acidofilus caps 2x1 pre jela
      -oxymax kapi/ 80 u 2 l. Vode/
      posle mesec dana ove terapije, ako tegobe jos perzistiraju, ponovite
      laboratorijske analize krvi i mokrace a uradite i urinokulturu, kao i bris uretre na patogene klice,
      hlamidiju i mikoplazme. Planirajte tada i ultrazvuk bubrega, besike i prostate.