Postovani, vec dve godine imam problem sa eserihijom coli. Ona se uporno vraca u proseku na sveka 4 meseca. Imuni sistem mi je oslabljen, tako da su se javile i alergije na korove i dr. Da li postoji vakcina ili sl. Sto bi doprinelo resavanju problema sa urinarnim infekcijama? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Eserihija je kod nekih ljudi stvarno veliki problem iz razloga sto je sluzokoza
      mokracnih puteva kod tih ljudi izmenjena, te je odbranbena sposobnost takve sluzokoze
      prema eserihiji smanjena. Dok se piju antibiotici dobro je ali to je samo za kratko.
      ja predlazem pravilnu i zdravu ishranu, uzimanje dva i vise litara vode dnevno i to po
      mogucstvu bazne, jonizovane vode, dosta voca i povrca i dopunjivace ishrane u vidu
      fitopreparata.