Postovani, '70 sam godiste. Da li biste mi mogli razjasniti nalaz spermograma (u iscekivanju nalaza spermo_kulture. Duze vreme pokusavamo sa zacecem i plasim se da je problem do mene. Kolicina: 6ml ph_vrednost: 8. 0 likvefakacija u toku 30. Min: da opstim pregledom utisak spermatozoidi: 5x10na6/ml i 30x10na6/celom ejak. Diferenciranje u eozinofilskom testu: 1/2sata p. E. 0. 66zivih 0. 34mrtvih 2 sata p. E. 0. 32zivih 0. 68mrtvih 4 sata p. E. 0. 10zivih 0. 90mrtvih diferencijalni spermogram nepravilne glave 0. 16 nepravilnog srednjeg dela 0. 06 nepravilnog repa 0. 08 na izbrojane celije normalnih 0. 70 patoloskih0. 30 nezrelih - dopunska ispitivanja: inicijalana fruktoza 13. 1 mmol/l referentna vrednost 5. 55 do 33. 3 mmol/l u nativnom preparatu 1/2 sata p: e: nadjeno je oko0. 30 progresivno pokretnih i oko 0. 10 slabo pokretnih spermatozoida i 6-8 leukocita. Molim vas za komentar. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Sto se spermograma tice koncetracija u 1 ml je nesto manja ali je morfologija i pokretljivost
      spermatozoida dobra. Nadjeni leukociti su znak upale prostate i to treba leciti na
      osnovu bakterioloskih nalaza / spermokultura /, koja je kako sam razumeo u toku. Za ocekivati je
      da se situacija sa brojem spermatozoida popravi.
      pretpostavljam da ste vi vasu situaciju rascistili sa ginekolozima. Ipak, zbog vasih godina,
      predlazem da se obratite elitnoj kuci koja se bavi sterilitetom.