Dobio sam uput da uradim uretralni bris. Cuo sam da je postupak dosta neprijatan, pa molim da mi ukratko obijasnite kako se to izvodi, i dali ima neka alternativa tom postupku? Uput sam dobio na osnovu uradjene spermokulture gde su mi izolovane enterococus i eserihija koli, medjutim hocu da napomenem da sam za vreme spermokulture bio pod terapijom amoksiciklina i to u dozama od 2x1000mg. Kako je moguce da tako jaka doza amoksiciklina nije dala rezultate, kad je amoksiciklin indikovan kao lek na antibiogramu? Zahvaljujem

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Uzimanje obicnog uretralnog brisa na patogene bakterije nije posebno neprijatan sem mozda
      uzimanja brisa na hlamidije i mikoplazme koji su intracelularni mikroorganizmi te se tu bris
      iz uretre uzima malo grublje uz laku destrukciju povrsnog epitela sluzokoze uretre.
      o problemu eserihije koli procitajte u prethodnim pitanjima na koja se ovde dosta odgovaralo.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #40806

    • Poštovani, potreban mi je konsultacija. Radio sam analize sve su negativne sem uretralni bris - bak. /mi k. U kome piše patogene bakterije i gljivice nisu izolovane. U direktnom mikroskopskom preparatu vidjene epitelne ćelije. Šta ovo znači? Srdačan pozdrav,