Javljam se iz makedonije i pitam za mog oca. Skoro 10 godina on ima kafeni sekret u spermu. Psa mu je 0, 25, ali postojano ima bakterija u spermu (a ponekad i u mokraci) i to jedanput je to esherichia coli, a drugi put je enterococus. Pije antibiotike, ali ipak opet ima bakteriju. Na eho- prostata je malo povecana, a uvece dok spava ustaje jednom u wc. Njegov doktor ga je pregledao i rekao je da nije opasno ali mora ici redovno na kontrole. Pre neki dan smo culi isti taj doktor na televiziji i rekao je da krv u sermu je pocetak na rak prostate. Mi smo se uplasili i trazimo vase mislenje. Unaprijed vam hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Krv u spermi je posledica infekcije prostate, u ovom slucaju, eserihijom
      koli i enterococusom i njihove rezistencije na antibiotike.
      kako je psa dobar nemate razloga da brinete.
      neka otac uskladi zivot po preporukama iz prethodnog odgovora.