Imam 43 godine, suprug 35. Jednu neuspesnu icsi u jevremovoj. Suprug ima slabu pokretljivost spermatozoida i asa- 80% vezanih spermatozoida. Kod mene nije bilo problema na svim pregledima. Nisam se oprostila od zelje da rodim. Imam dva pitanja: 1. Kako se poboljsava kvalitet spermatozoida i leci asa i 2. Sta mislite o klinici u leskovcu, citala sam sve najbolje o njoj. Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Pojacana aglutinacija spermatozoida, smanjena pokretljivost, povecan broj antitela na
      spermatozoide je najcesce posledica upale prostate. Spermokultura kojom to
      utvrdjujemo nam izbaci patogene bakterije koje tada i lecimo. Ali desava se kod
      infekcije hlamidijom da istu ne detektujemo i da infekcija prostate ovim mikroorganizmom
      bude sktivena jer nam spermokultura ne moze pokazati prisustvo chlamidije.
      predlazem da uradite pcr urina na chlamidije, kako bi se sa sigurnoscu ista iskljucila
      kao etioloski uzrocnik upale.
      lecenjem upale, poboljsao bi se i spermogram.
      predlazem da pokusate sa tecnim stabilizovanim kiseonikom-oxymaxom-80 kapi u dva litra vode
      u trajanju od sest meseci pored svih drugih terapija koje bude imao.
      a za drugo pitanje ne vazi vise ono, sto juznije to tuznije.