Dobar dan doktore. Često vršim samopregled testisa i nisam primećivao nikakve probleme, ali pre 7 dana sam osetio promenu na desnom testisu. Odmah sam se uputio kod lekara i uradio eho testisa. U izveštaju doktora specijaliste piše sledeće: " oba testisa odgovarajuće veličine i eho strukture, bez fokalnih promena. U desnoj skrotalnoj vreći uočava se cista ductusa epididymisa veličine 12 mm, bistrog sadržaja. ". Zamolio bih vas za vaše mišljenje

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Obicno cista bude na glavi ili telu pasemnika. To je benigna stvar i ne treba je zbrinjavati,
      sem kada ona dostigne vece dimenzije /preko 2 cm /. Onda se operise.
      moj vam je predlog da to ne dirate, barem dok ne napravite decu. Dovoljno je dva puta godisnje na
      ultrazvuku da je pratite.