Štovani dr. Bocokić, do sada ste mi odgovorili na dva pitanja i zahvaljujem vam na tome. Vezano na istu temu trebao bih vaš naputak (svoja pitanja i vaše odgovore kopirao sam u nastavku kako bi se lakše snašli) . Danas sam dobio kontrolni nalaz nakon zadnje ture antibiotika (prvi nalaz sam radio 1 dan nakon završetka uzimanja antibiotika i bio je ok, ovo je ponovljeni nalaz nakon tri tjedna) . Nalaz urina ok, batb ejakulata - proteus mirabilis. Nakon četvrte ture antibiotika nova, treća vrsta bakterije u ejakulatu. Danas sam počeo s fitoterapijom koju ste mi preporučili. Inače, zadnjih dvadesetak dana koristim i beta-glukan 1. 3d za podizanje imuniteta. Liječnik opće prakse nije sklon daljnjem korištenju antibiotika i uputio me urologu da on odluči kao specijalista što mi je činiti. Moja su pitanja: 1. Da li nastaviti s antibioticima ukoliko ih urolog propiše pa onda vidjeti da li će neka druga uvjetovano patogena bakterija povećati koncentraciju i opet sve ispočetka (ja radije ne bih) ? 2. Smije li se paralelno provoditi fitoterapija i trošiti antibiotike (čini mi se besmislenim) ? Hvala. Stari postovi na istu temu: << =30% ) preporučaju mpo jer su mu šanse za normalnu oplodnju minimalne. Jedno s drugim je pomalo u nesuglasju pa ne znam trebam li brinuti? Da li mi je morfologija loša zato što sam pio antibiotike, zbog prostatitisa i e. Coli ili je to jednostavno tako iz nekog za sada nepoznatog razloga? Nikada ranije nisam radio spermiogram pa ovaj sadašnji nemam s čim usporediti. Mpo kod supruge ne dolazi u obzir jer je prije 2, 5 godina imala rak dojke. Operacija, kemoterapija, zračenje. Karcinom nije bio hormonski ovisan (her2 negativan) , ali svejedno poticanje ovu lacije i sve na bazi estrogena otpada. Ginekolog je vrlo zadovoljan stanjem reproduktivnih organa moje supruge i tvrdi da kemoterapija nije napravila štetu, ciklusi uredni, ponekad čak i po dva folikula bez ikakve stimulacije. Pomalo se utrkujemo s vremenom jer obzirom na godine i dijagnozu moje supruge ne znamo koliko nam je vremena na raspolaganju za prinovu (mogućnost ranije menopauze) . Zato sam ipak spermiogram napravio odmah nakon pijenja antibiotika (s razmakom od desetak dana) , unatoč vašem savjetu da to napravim tek nakon minimalno tromjesečne fitoterapije (napravit ću ga i tada ukoliko supruga ne bude trudna) . Oprostite na širini, nisam htio ispustiti neku bitnu činjenicu. Hvala vam lijepa i srdačan pozdrav. << je poštovani, pa spermogram je sada dobar. To sto je sperma na pocetku cvrsce konzistencije a da bi za pola sata doslo do likvefakcije je dobar znak i garancija boljoj gibljivosti spermija. U prilog tome ide i trudnoca koja se zavrsila nazalost spontanim pobacajem. Uz konsultacije ginekologa nadamo se najboljem. Ocekivati da ce spermogram za tri meseca biti jos bolji. Pozdrav <<<<

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ako sam dobro razumeo dvoumite se oko toga da li da koristite antibiotike ako vam ih urolog
      propise ili da uzimate samo fitopreparate. I treca varijanta -antibiotici i fitopreparati istovremeno.
      ja sam za varijantu samo fitopreparati i to dugo.