Postovani, vec od novembra meseca 2008 god. Imam ucestale urinalne infekcije-upale besike, koje se pojavljaju na mesec dana. Posle pregleda urologa ustanovljeno je da je upala presla u hronicno. Uzimala sam adekvatnu terapiju antibioticima, injekcije penicilin, longacef, palitrex i cipocinal. Urinokultura nije ukazivala na izolovane bakterije. U toku terapije ustanovljena je crevna bakterija u manjim kolicinama koju sam lecila pipegalom. Ultrazvucni pregled nije ukazivao na neke promene osim sto besika zadrzava deo tecnosti. Siptomi su bili otezano mokrenje, nelagodnost do bola. Ultrazvuk bubrega i jajnika je bio uredu kao i papa test a pregled mokrace je ustanovio masu bakterija. Posle odnosa se pojavljuje bol u predelu besike. Za kratko vreme sam unela veliku kolicinu antibiotika tako da ne znam koju terapiju bih mogla da sada da primenim. Uzimam malu kolicinu vode u toku dana pa se bojim da to ne stvara problem. Pre mesec dana sam imala spontani u 2 nedelji trudnoce pa se bojim da ne pogorsam moj problem jer niko od lekara kojima sam se obracala nije dao adekvatnu terapiju koja je bi u mom slucaju imala efekta. Molim, za vase strucno misljenje i unapred se zahvaljujem!!!!!

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Kao prvo prekinite sa svim antibioticima. Za nedelju dana da se javite sa
      opstim pregledom urina i urinokulture.
      da uzimate 2-3 litre vode dnevno.
      predlazem da pocnete sa sledecim fito preparatima:
      acidofillus caps 2x1 pre jela
      sirup noni polinesian 2x1 sup. Kasiku pre jela
      obratite se ginekolozima da pokusaju utvrditi razlog pobacaja/paraziti, virusi. . /