Postovani gospodine. . Obracam vam se sa jednim pitanjem, ozenjen sam vec desetak godina zena mi je mladza od mene 8 godina. A problem je slijedeci. . Nemozemo da dobijemo dijete, bili smo kod doktora problem je da ja imam dovoljno spermatozoida ali vecina ih je nepokretna znaci miruju. Moje pitanje glasi moze li se ovo kako rijesiti putem medikamenata ili nekom drugom uspjesnom metodom. Hvala vam unaprijed. . .

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Normalno je 50% spermatozoida pokretno.
      najcesci uzrok smanjene pokretljivosti je genitalna infekcija tako da treba
      sprovesti ispitivanja u tom pravcu /spermokultura/.
      i postojanje antitela prema spermatozoidima/imuni infertilitet/moze biti uzrok astenospermije
      /smanjen procenat pokretljivosti/te se imunoloskim ispitivanjem ovo treba iskljuciti.
      i varikocela moze biti uzrok astenospermije.
      zato predlazem da se obratie ozbiljnoj uroloskoj ordinaciji koja vas problem moze razresiti.