Prilikom dizanja teske betonske ploce osetio sam kao da je nesto "puklo" u predelu dole i levo od pupka, u pocetku bol sam osetio samo kada sam dizao teze stvari, ali u poslednje vreme bol osetim i kada se istegnem u krevetu, pa cak i kada vozim bicikl (a u poslednje vreme bol osetim i sa desne strane) . Lekar opste prakse me je uputio kod hirurga, sumnjajuci na kilu, ali hirurg je iskljucio kilu i poslao me kod urologa sumnjajuci na varikokelu. Urolog mi je opipao predeo koji me boli (zacudio se kolko me taj deo boli na dodir) i pregledao mi prostatu, nakon toga dijagnostikovao mi je hronicni prostatitis (dg: prostatitis chr. Obj: oba funikulusa osetljiva. Testisi urednog nalaza. Prostata jace osetljiva) i prepisao hemomycin i dovicin. Interesujuci se malo vise za prostatitis video sam da su simptomi izmedju ostalih i bolna mokrenja, nocna mokrenja kao i bolne ejakulacije, medjutim ja nemam ni jedan od ovih simptoma. Da li se slazete sa dijagnozom mog urologa? Da li mi se stanje moze pogorsati ako nastavim da dizem teske stvari? Hvala.

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Prvo idite kod jos nekog hirurga.
      drugo, ako nemate bolova sem kod dizanja tereta, onda ne podizite vise nista tesko.
      trece, varikocela ne daje bolove.
      niste rekli da li ste uradili: se, krvnu sliku, opsti pregled mokrace i urinokulturu kao
      i ultrazvuk besike, prostate i skrotuma.
      moguce je da je upala prostate.