Postovani, pre dva dana sam imala krv u urinu praceno sa peckanjem tokom i posle mokrenja. Uradila sam nalaz urina sa rezultatima ph reakcije 7. 5, spec. Tezina 1015, hemoglobin +3, nitriti +, eritrociti 8-10, leukociti 1-3, masa bakterija i epitelne celije - retke plocaste i okrugle. Ocekujuci rezultat urinokulture i pregled kod urologa, mozete li mi protumaciti ovaj rezultat? Prosle godine sam se porodila, i tokom trudnoce sam imala prisustvo leukocita u urinu, a nesto ranije i ureaplazmu u urinokulturi.

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pa krv u mokraci uvek moze biti ozbiljna stvar.
      u sedimentu vaseg urina ima 8-10 svezih er /normalno do 5/ i masa bakterija. Verovatno je u pitanju
      akutna infekcija. U svakom slucaju da sacekamo urinokulturu. Bilo bi dobro da uradite i vaginalni sekret
      a po saniranju infekcije i cistoskopiju.
      nije na odmet da proverite sta je sa ureaplazmom.