Radio sam spermogram i interesuje me šta znači sledeća napomena: u nativnom preparatu nema sp. Nakon centrifugiranja prisutno dosta kristala, a u celoj komori uočeni su 1b sp. I d sp. Klase pokretljivosti. U 40 vidnih polja bojenog preparata nalazi se 2 avitalna sp. Bo.

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ono prvo znaci da u pregledanom nativnom/bez bojenja/ uzorku nema spermatozoida.
      prema pokretljivosti spermatozoidi se svrstavaju u 4. Grupe:
      a/nepokretni
      b/slabo pokretni
      c/sporo pokretni
      d/brzo pokretni

      to znaci da se javite ozbiljnoj uroloskoj ordinaciji za lecenje steriliteta.