Poštovani, pre dva meseca sam osetio bolove u testisima. Na prvom pregledu kod urologa, ispisana mi je terapija palitrex (popio dve i po kutije) . Prva kontrola ispisan ciprocinal, 2x1 10 dana, pauza od 10 dana. Urađen bris uretre, nalaz pozitivan na hlamidiju, i nađen enterococcus 4-6 epitelnih ćelija, 10-12 pmn leukocita, 1-2 makrofaga, gr+ koke, sluz. Druga kontrola: visiren (200mg) 2x1 10 dana, zatim 1x1 10 dan nakon toga bris uretre: hlamidija negativ, enterococcus, 1-2 epitel. Ćelija, sluz. Terapija 10 dana 2x1 ciprocinal (250 mg) , zatim 10 dana pauza, zatim hemomicin 250 mg 2x1 3 dana, pauza 14 dana, bris uretre. Bolovi u testisima mi ne prestaju, manjeg su intenziteta nego pre dva meseca, ali još uvek osećam tegobe. Izvesno vreme su se bolovi širili na deo gde su mokraćni kanali iznad polnog organa, i sa strane levo i desno od testita u predelu prepona. Urolog mi kaže da je normalno da osećam tegobe, jer je još uvek prisutna infekcija. Želim da pitam da li je zaista normalno da mi se bolovi ne smanjuju, i da osećam tegobe svakodnevno? Koliko rezult na test hlamidije treba da bude negativno da bi bili potpuno sigurni da je infekcija uništena? Šta sa enterococcus-om? Pijem urobitrat čaj, ehinacea kapsule za dizanje imuniteta, cink, selen, jedem skoro svaki dan brusnicu. Nisam imao sex. Odnos (sem oralnog) , iako mi urolog ne veruje. Tvrdi da se hlamidija ne može preneti oralnim sexom, pa želim da vas pitam koje su mogućnosti prenošenja hlamidije?

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ako ste dva meseca pod antibioticima onda ste verovatno unistili i hlamidiju i normalnu
      crevnu floru. Hronicne upale prostate se tesko i dugo lece ali ne samo antibioticima.
      predlazem dosta tecnosti, obavezno acidoffillus caps, tecni kiseonik, omega 3 kaps.
      usput proverite da nemate pocetne preponske kile.
      uradite i ultrazvuk testisa.