Od pre jedno dva meseci imam nepotpunu ili nemogu odrzati erekciju. Koga treba da dojdi do erekcija vrvot od glavata na penisot strasno peci i erekcijata e nepotpolna samo poradi pecenjeto i zezenjeto. Bev kaj mojot maticen lekar i mi prepisa recipro i kanesten za edno 10 dena se vrati erekcijata i pecenjeto iscezna no ne bese isto kako porano mislam za erekcijata i jas go prekinav lekuvanjeto. Sega posle mesec dena ponovo go imam istiot problem przenje ili pecenje kako sto peci alkoholot i nepotpolna erekcija. Zabelezav deka na samata glava od penisot imam mali crveni mozolcina a na kraevite na glavata se beli nesto kako mali beli mozolcina. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Uradite laboratorijske analize krvi i opsti pregled mokrace, urinokulturu i bris uretre. Partnerka neka
      uradi vaginalni sekret i bris. Ako ste u mogucnosti uradite testove na chlamidiju i
      mikoplazme. Odnosi sa zastitom. Dosta tecnosti. Terapija posle ovih pregleda.