Postovani molim vas za vase misljenje. Uradio sam spermogram i ovo su moji rezultativolumen-4, 9 ml (^2, 0 ml) ph 7, 5 (7, 2) koncentracija 29*10 6/ml, ukupan broj 142*10 6 (^40*10 6) , leukociti 0*10 6 ml (^1*10 6 ml) motilitet a-9% (^25% ) , b -32% , a+b-41% (^50% ) c-6% , d-53% morfologija po krugeru ovalne forme 19% (^15% ) akrozomski defekt16% vakuolizirane 8% mikrocefalicne 4% , makrocefalicne 8% amorfne 12% . Tapering 5% , anomalije vrata 10% , anomalije repa 18% kada sam uradio spermokulturu pronadjena je bakterija streptoccocus, molim vas da mi odgovorite dali sam plodan ili ne, i ukoliko treba da koristim terapiju, sta mi predlazete. Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Tumacenje spermograma i terapiju prepustite urologu koji je trazio spermogram. Ovo iz razloga
      sto se laboratorije medjusobno mnogo razlikuju oko stepenovanja pokretljivosti i morfologije
      spermija. Inace kinetika spermija se stepenuje u 4 grupe: a/nepokretni, b/slabo pokretni
      c/sporo pokretni i d/brzo pokretni/53% kod vas/.
      sto se morfologije spermatozoida tice do 40% su kod svakog muskarca sa anomalijama.