Pitanje za urologa poštovani doktore, moj sin (6god i 9 mjesc.) je nedavno počeo često da mokri. Urin smo uradili i bio je dobar. Odmah zatim se na glaviću pojavilo crvenilo, i na kožici takodje, počelo ja da ga pecka dok mokri. Onda mu se počelo stvarati nešto bijelo, kao mokri bijeli papirići koji se krune, i teže je to oprati. Dobili smo gentamicin mast i nakon terapije uradio je bris-stafilokokus aureus. Sada nema to bijelo što se kruni, nego je opet sve crveno i nadraženo. Već dva dana koristi povidon jod 8, 5% i stanicid (fusidinska kiselina) 20mg. Sada mu se stvorila ranica na glaviću i više ne znam da li je sada od ove terapije ili ne. On se ne dira prljavim rukama jer je bas pedantan i odgovoran, pa mi nije jasno šta je uzrok. Šta da radimo s tom ranicom i da li je opasno? Interesantno je to što je prošle godine u isto vrijeme bio isti problem. Pio je razne antibiotike (oko mjesec dana) i u tom periodu stalno davao bris gdje je uporno bilo stafilokokus aureus, stafilokokus epidermitis, i koristio je i neke tekućine i masti za oči. Onda su prestali svi simptomi (crvenilo i bijelo) i pedijatar je rekao da to zaboravimo-nismo ponovili konačni bris. Evo sad opet ista priča. Šta da radim, naročito me brine ranica-kao pukotina na glaviću. Zabrinuta mama. Hvala.

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Predlazem da prekinete sa mastima i antibioticima.
      lokalno obloge od kamilice. Probiotika kaps i omega 3 kapsule.
      potom se javite na moj meil.