Ovo je bilo moje pitanje: "pomagajte imam problem!!!! Primetio sam da u svrsu ima malo krvi! Nisam imao nikakve povrede, niti osecam neki bol. Urin je normalne boje. To je ono sto me najvise brine!!!! Krv se nalazi kao u sitnim tackicama, svrs nije ceo promenio boju. Trenutno nisam u mogucnosti da se obratim lekaru. Sta vi mislite o mom problemu? Voleo bih da mi sto pre odgovorite!!!! Hvala!!!!!!! " a sada imam rezultate!!! Pomoc!!!! Molim vas da mi kazete vase misljenje!!! Unapred, hvala!!! Evo rezultata: vrsta uzorka: urin; vrsta analize: bakterioloska; rezultat: sterilno; vrsta uzorka: sperma; vrsta analize: bakterioloska; rezultat: koagulaza negativan staphylococcus spp. Antibiogram: 1. Ampicillin - senzitivan 2. Eritromicin - rezistentan 3. Vankomicin - senzitivan 4. Horamfenikol - rezistentan 5. Tetraciklin - senzitivan direktan preparat: gram + koke, leukociti mikroskopski pregled sperme: volumen 2, 9 ml; izgled: bledo-zute boje; ph 8, 0 br. Spermatozoida u ejakulatu: 1. Br. Spermatozoida u 1 ml----- manje od 10, 0 x 109 / 1 2. Br. Pokretnih spermatozoida (posle 30 min) ----- 0, 50 arb. Jed. 3. Slabo pokretnih spermatozoida (posle 30min) -----0, 20 arb. Jed. 4. Nepokretnih (posle 30min) ----- 0, 30 arb. Jed. Uvidnom polju prisutni: epitelne celije: 2-3; morfologija: normalni oblici: 0, 80 arb. Jed. Patoloski oblici: 0, 20 ard. Jed.

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Molim da se uvek pozovete na broj prethodnog pitanja.
      spermokultura pokazuje prisustvo staphylococcusa. Spermogram je dobar.
      predlazem da uzmete deset dana ampicilin od 500 mg 3x1 i probiotik 3x1 kapsulu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38821

    • Postovani, u urinokulturi, izolovana je bakterija staphyilococus spp. Koagulaza negativan, molim vasss o kakvoj bakteriji je rec? I, da li se tesko leci?? Veliki pozdrav i hvala unapred, imam 18 godina.