Urologija (1556) dr ljubiša bocokić poštovani doktore! 05. 09. 2009. Sam od vas dobio odgovor u vezi bhp sa kojom imam problema. U odgovoru mi predlažete fitoterapiju sa suplementima iz programa calivite i ako sam zainteresovan da vam se javim. Zainteresovan sam svakako ali mi samo bliže objasnite o čemu se radi. Ostao sam u obavezi da vam dostavim vrednosti psa i ultrazvučnih pretraga prostate i organa gornjeg abdomena. Izvinite za greške, jer su nalazi pisani rukom a medicinske termine ne poznajem. Istoriijat: 19. 11. 2007. - jetra, pankreas, slezina biljarni trakt bo. - oba bubrega urednog nalaza, bez zastoja i kalkuloze - lumen abdom. Aorte prati se do račve neizmenjene širine (1. 7cm) , ali u delu ispred račve u dužini od 10cm uočava se homogena, parenlimske građe promera, jasno ograničene širine 5. 7cm na uzdužnom skemu. - m. Bešika bo. - prostata zapremine 64ml - ru 170 posle jedne mikcije. 04. 07. 2008. Jetra, pankreas i slezina homogenog parlena, žučna kesa i žučne. . . . . . . . . . . . . Bez stranog sadržaja. Oba bubrega normalne veličine bez znakova zastojai formirane kaluloze. A. Ao. Nominalne širine lumena oko račve. - m. Bešika b. O. - prostata volumena 61ml. - ru-50ml. 12. 02. 2009. Jetra, pankreas, slezina bilijarni trakt b. O. Oba bubrega pravilnog izgleda bez zastoja i kalkuloze. - m. Bešika b. O. - ru nema. - a. Abd. Primerene širine. - prostata zapremine 57, 35ml 08. Jun. 2009. Jetra, pankreas, slezina, bilijarni trakt b. O. Oba bubrega urednog eho nalaza. - m. Bešika b. O. - prostata zapremine 50, 8ml - ru nema. Psa 18. 09. 2007. 2. 9 20. 02. 2008. 4. 55 12. 04. 2008. 4. 06 14. 05. 2008. 2. 04 27. 12. 2008. 1. 45 06. 04. 2009. 1. 62 pregledi i terapija 1. 11. 03. 2008. Proscar 5mg 2. 15. 04. 2008. Proscar 5mg 3. 09. 09. 2008. Proscar 5mg kornam 2mg 4. 30. 12. 2008. Proscar 5mg flosin 0. 4mg 5. 07. 04. 2009. Proscar 5mg flosin 0. 4mg napomena: od 01. Jula. 2009. Godine umesto flosina koristim tamsol 0. 4mg jer je bio na pozitivnoj listi. Kao što sam vam već ranije objasnio rezultati su ispod očekivanih sa blagim poboljšanjem što se tiče učestalosti mokrenja inače i dalje mokrim preko noći oko 5 puta kao i pre. Jedino što je posledica terapije je smanjen psa i zapremina prostate (ovo su moja zapažanja) . Hvala vam na razumevanju i pomoći

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Pa u mom odgovoru je sve receno. Ako vas zanima fitoterapija potrazite na netu calivitin sajt.
      a najbolje bi bilo da prostatu operisete ako stanje vaseg kardiovaskularnog sistema to dozvoljava.