Postovani, nalaz spermograma mog supruga je sledeci: 3, 9 ml ph 7, 5 spermatozoidi 71 milion 30% pokretni (posle 30 min) 10% slabo pokretni 60% nepokretni fruktoza - pozitivna likvefakcija - potpuna izolovana ne hemoliticna e. Coli u 1/3 kulture. Molim vas da mi objasnite o kakvoj je bakteriji rec posto nigde nisam naisla na izraz "ne hemoliticna". Da li moze prisustvo bakterije da utice na pokretljivost spermatozoida i kako se, generalno, moze povecati broj pokretnih spermatozoida? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Obzirom na prisustvo eserihije koli u spermi spermogram je super.
      o problemu lecenja upale prostate eserihijom sam u vise odgovora na ovom sajtu pisao, pa
      se potrudite da to nadjete.
      hemolizini su toksini koje luce hemoliticki sojevi eserihije a valjda nehemoliticki soj ne luci te toksine.
      ovo bolje da pitate mikrobiologe kojima je to bas fah.