Postovani dr do sada sam bio veoma zadovoljan vasim odgovorima. Želim da vam zahvalim na dosadasnjoj pomoci. Naime imam 24g. Dg: e29. 1, i n46 bila je sumnja na tu testisa zbog uvecanog testosterona 102, 8pmol/l gonadotropini inace su uvek visoki s obzirom na to da su alfa feta protein i beta hcg uredni kao i dopler testisa sa tim sam sada miran. Problem je nesto drugo slucajno sam bio kod prijatelja ciji je otac dr. Medicine rada a ima uz aparat i predložio je da pogleda mi pogleda urogenitalni trakt: bubreg desni veci za 2cm od levog, na prostati nekakvi čvorići, (dali je na prostati ili u istoj nisam siguran, video nesto kao calcifikaciju, ali nije siguran da je to kalcifikacija) , mokracni mjehur kao da je zadebljan, i ureter takodje. . . Posto on nije ni urolog ni radiolog ja sam nesto sumnjicav. Mada je aparat nekakav voluson 730 pro sa četverodimenzionalnim snimkom. Sta predlazete, dali ici kod urologa, radiologa ili nigdje?!?! Urin: zamućen, žut, kiseo, s tež. 1, 035, bjelancevine-opal, ket. Tjela +, urobilinogen malo, sediment 20-25 leukocita, bakterija dosta, sluzi malo, (radjeno pre mesec dana) i dalje imam veoma velike bolove kada tek krece mokraca dok prvi mlaz prodje bol se smanuje. Veoma je mutan urin ponekada cak kao da je sive boje. I pecka me. I sa ovim da zavrsim naime nisam do sada imao sexualne odnose i ako imam 24g, a sa djevojkom sam vec 3g, ali nikada nisam spavao ni sa jednom (iz vjerskih razloga) pa vas pitam moze li to negativno da utice na zdravlje???? Hvala unapred i izvinite zbog preobimnosti pitanja. . . . .

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Najbolje je da se javite urologu.
      iz pregleda mokrace pre mesec dana vidi se da imate infekciju. Sada ponovite pregled
      mokrace, uradite urinokulturu i terapija po antibiogramu.
      za ono drugo jos ste mladi pa imate vremena i da promenite misljenje.