Postovani, molim vas za komentar. Uradio sam sermokulturu i mikrobioloski izvestaj kaze da u spermi imam escherichia coli mali broj i enterococcus spp u znatnom broju. Supruga i ja pokusavamo da imamo decu ali za sada bez uspeha. Koliko ove bakterije mogu da uticu na moju plodnost tj koliko su ozbiljne i kako da ih lecim? Zahvaljujem unapred vasem odgovoru!

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Imate upalu prostate izazvanu klicama koje navodite. Lecenje mora biti uporno i dugotrajno. Posle
      toga bi i spermogram morao da se popravi. Imate tri mogucnosti i to:
      -da krenete sa antibioticima po ab
      -da odmah krenete sa fitoterapijom
      -i mozda najbolje krenite antibioticima po posto ne smete dugo da ih pijete a vi se nastavite sa
      fitopreparatima