Pozdrav i poštovanje,
    Odlučio sam uraditi spermiogram pa mi je moj doktor naložio da to uradim 3x nisu mi jasni razultati prvog i drugog spermograma prvi: tečan boja: bjelkastožućkasta ph 8 e sad mi ovo nije jasno sediment: 1-2 pokretnih spernija 2-5 uginulih leukociti lecitin drugi nalaz: volumen: 1,8 bjelkastožućkast tečan ph 8 sediment: 5-10 leukocita eto to je sve? Čekam da uradim treći ako mi možete barem okvirno objasniti ove nalaze.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovani,
      U oba Vaša nalaza spermograma konstantovana je mala količina spermatozoida, a leukociti su znak upale prostate. Predlažem da uradite spermokulturu. Predlažem lečenje fito preparatima -
      1/paraproteks 2x1 pre jela
      2/ac zymes 2x1 pre jela
      3/omega 3 jedna kaps. Posle jela
      4/oxymax 80 kapi u 2 litra vode
      posle tri meseca ove terapije ponovite spermogram.