Poštovani,
    Obraćala sam se više puta ovde urologu ali verovatno su na odmoru pa zato nisu u mogućnosti da mi odgovore. Zato Vas molim ukoliko ste u mogućnosti da mi odgovorite. Moj otac (65 godina) je već 2 nedelje u bolnici primljen sa upalom prostate, rezultati su mu svi bili u granicama normale sem fpsa koji je bio pre mesec dana 35, a i nakon dve nedelje isto toliko, s tim da je u bolnici primljen sa sedimentacijim 103, povećanim kreatinom i ureom i to nakon mesec dana lečenja antibioticaima. Posle prijema u bolnici njgov urolog nam je na hodniku saopštio da će mu uraditi biopsiju da je to maligno i da će mu otkloniti ujedno i testise. Već 2 nedelje leži u bolnici, nije operisan, daju mu infuziju a inekcije amikacina, baktriama i ostalo, dok se ta upala nije stišala i sve se smirilo. Danas mu je rađen ultrazvuk prostate i nalaz je sledeći mokraćna bešika difuzno zadebljalog zida promera 8 mm. Prostata je promera 45x45 nejasno ograničena sa lobuliranim srednjim režnjem i kacifikatom u središnjem delu. Danas je doktorka postavila dijagnozu upala kacifikata. Molila bih Vas da mi kažete šta su kalcifikati i da li na oni mogu biti neka vrsta tumora i kako se leči, i da li je potreban operacija.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ne kažete kako Vaš otac mokri. Pretpostavljam otežano a možda je i na kateteru. Sedimentacija je ubrzana a vrednosti ureje i kreatinina su povišene, također i psa. Mišljenja sam da možda može sačekati biopsija do smirenja upale pa onda za par meseci ponoviti psa. Po izlasku iz bolnice predlažem da u terapiju uvedete.
      1 - caps. Acidofillus 2x1 pre jela i
      2 - oxymax kapi, 80 u dva litra vode dnevno.
      Pozdrav.