Kao mali sam preležao zauške, lekari su mi utvrdili da imam azospermiju i svi lekari hoće da mi rade biopsiju testisa a mene zanima da li postoji neka druga metoda lečenja i koja? Ili ako mi urade biopsiju jel može da se izvrsi van telesna oplodnja i koja bolnica to radi? Sa mojom suprugom je sve uredu.

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Azospermija je nedostatak spermarozoida u spermi. Biopsija testisa treba da pokaže da li vaši testisi proizvode spermatozoide, i ako ih proizvode kakvog su kvaliteta. U zavisnosti od rezultata biopsije -ima ili nema spermatozoida, preduzima se i odgovarajuće lečenje. Olakšavajuća okolnost je to što je sa vašom suprugom sve u redu.