Posle jednog nezaštićenog odnosa (pre vise od godinu dana) primetio sam promene na vrhu glansa (tamnije boje, kao da je ispod površine sluzokože) i peckanje. Odmah sam otišao kod lekara i ustanovljena mi je hlamidija koju sam dosta teško izlečio ali konačno sam negativan. Peckanje više ne osećam ali ona promena boje na vrhu glansa je i dalje tu. Bio sam kod 2 lekara i rečeno mi je da to nije ništa. Ali ja sam skoro siguran da imam još nešto ili da ona hlamidija nije u potpunosti izlečena (ako ona može da tako da se manifestuje) . Ponekad kao da imam blagi osećaj da tu nešto nije u redu. Nedavno sam uradio i spermogram i rezultati su jako loši (i malo ih je i slabo pokretljivi) . Rezultati na razne bakterije, gljivice, hlamidiju i mikroplazmu su mi negativni. Molim vas za pomoć ukoliko imate neku ideju šta bi to moglo biti i kome da se obratim?

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Promena o kojoj govorite nije od strane hlamidije.
      Predlažem da pokušate lečenje sa Oxymaxom/tečni stabilizovani kiseonik/Paraproteks tab. /biljni antibiotik/
      ac Zymes caps/probiotik/i Omegom 3/nezasićene masne kiseline/. Nakon tri meseca terapije, ponovite spermogram i spermokulturu i javite šta je sa promenom na glansu.