Poštovani,
    moja majka (72. god) imala je neuspelu operaciju zbog preloma vrata butne kosti- došlo je do luksacije moorove proteze, u medjuvremenu došlo je do stvaranja velike i duboke dekubitalne rane na sakralnoj regiji, a nakon toga do kontaminacije sa meticilin rezistentnim stafilokokom (mrsa) . Majka je nepokretna (obezbedjen je antidekubitalni dušek) , a rana se sada previja i tretira dva puta dnevno i rečeno mi je da je rana čista, odnosno da se dalje ne širi. Kako već dva meseca ima kateter, dobila je povišenu temperaturu, pa je uradjen nalaz krvi i mokraće, zbog sumnje na urinarnu infekciju. Najzabrinjavajuće u tom poslednjem nalazu je nivo reaktivnih proteina -crp koji iznosi 92, 5. Šta da preduzmemo, i šta znači toliki nivo crp-a?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Visok nivo crp je samo znak inflamacije (u ovom slučaju dekubitus i stalni kateter-uro infekcija).
      pretpostavljam da se majka bolnički leci i da je pod urološkim nadzorom i da prima antibiotike.
      Predlažem da obavezno pije najmanje dva litra vode dnevno (najbolje prolom vode jer je bazna) sa 80 kapi
      Oxymaxa-tečni stabilizovani kiseonik i da zbog uzimanja antibiotika obavezno uzima preparate bacilusa lactibusa kao i c vitamin od šipurka (prirodni).