Poštovana dr Petković,
    imam 29godina i nisam oženjen ali sam u stalnoj vezi preko tri godine. Pre oko mesec dana sam radio spermogram u jednoj privatnoj beogradskoj klinici, ali na rezultatu ne postoje zapisane referentne vrednosti sa kojima bih mogao da uporedim svoje rezultate pa bih vas molio da mi odgovorite kakav je nalaz mog spermograma? Parametri su sledeći: - volumen 3. 8 - ph 7. 5 - broj spermatozoida 69. 0 x 10 9/ l - pokretnih posle 30 min. 0. 70 arb. Jed. - slabo pokretnih 0. 08 arb. Jed - nepokretnih 0. 22 arb. jed - normalni oblici 0. 74 arb. jed - patološki oblici 0. 26
    Hvala unapred i pozdrav Miško

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Što se tiče nalaza vašeg spermograma on je dobar. Predlažem vam da odete u ustanovu gde ste radili spermogram da vam upišu referentne vrednosti.