Poštovani,
    Rezultati spermograma prije mjesec dana: apstinencija 4 dana, izgled, likvefakacija, volumen i aglutinacija su u redu. Koncentracija 10, brzih spermatozoida 50%, sporih 0%, na mjestu 0%, nepokretnih 50%. Takođe su isti rezultati bili prije 3 mjeseca. Napominjem da mi prije godinu i pol dana odstranjen desni testis-seminom, a da je na lijevom urolog prije par dana konstatovao varikokelu gr I-II. Inače imam 36 godina i već 2 mjeseca ja i supruga radimo na proširenju porodice. Šta dalje? Ako operacija varikokele ne bude dala rezultate, šta da pijem za poboljšanje koncetracije, i da li je moguće sa ovakvim nalazom začeti bebu prirodnim putem?
    Unaprijed zahvalan i molim za što hitniji odgovor.

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Predlažem da uzmete stabilizovani tečni kiseonik Oxymax 80 kapi u 2 l vode u toku dana, sir. Polinesian noni 2x 1 sup. Kašika pre jela, caps Omega 3 jednu dnevno posle jela i da za tri meseca ponovite spermogram a potom da se odlučite ili ne za op. Varikocele.
      Pozdrav.