Poštovani,
    Pošto imamo problem sa začećem prvi spermogram moga muža izgledao je ovako količina sperme u ejakulatu 2.0ml, ph vrednost 7.4 broj spermija 50.000.000, pokretljivost oslabljena, progresivno pokretljivih 35%, posle 1 sata 35%, normalnih 20%, patoloških 77%, nezrelih 3%. Dijagnoza oligomorfospermija 3 stepena, oligozoospermija 1 stepena, brisevi urađeni na sve bakterije negativni pije Proxed 3 meseca i rezultati izgledaju ovako - količina u ejakulatu 1.6 ml ph vrednost 7.3, broj spermija 75.000.000, pokretljivost lako oslabljena, progresivno pokretnih 60%, normalnih 50%, patoloških 49%, ćelije u ejakulatu spermije, i ćelije spermiogeneze. Dijagnoza normozoospermija 1 stepena, neophodan pregled prostate i inseminacija recite mi zašto inseminacija da li je ovo dobar rezultat za normalno oplođenje ili postoji neki urološki problem?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nakon Proxeda je nalaz spermograma uredan. Inseminacija verovatno neće morati. Predlažem da u terapiju uvedete i tečni stabilizovani kiseonik Oxymax 80 kapi u dva l. vode kao i jednu omega 3 kapsulu posle jela dnevno.
      Pozdrav.