Poštovani,
    Imam sina koji u Oktobru puni 2 god. Jedan testis mu se još uvek nije spustio, mada se dešavalo da se u vreme kad je imao viskoku temperaturu skrotum naduje kao mehurić, ali nisam sigurna da li se i testis spustio ili ne, tako da nism sigurna da li je u pitanju šetajući testis, ili se zapravo nikad nije ni spustio. U dilemi sam šta raditi jer sam čitala da su mišljenja oprečna, tačnije da neki lekari savetuju operaciju do druge godine, a neki kažu da se može čekati duže, pa me interesuje Vaše mišljenje i savet o tome šta dalje.
    Unapred hvala, mimi.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Dete odvedite dečijem hirurgu ili urologu koji operiše nespuštene testise. Moguće je da postoji i urođena kila sa te strane prema tome kako opisujete promenu. Odluku o operaciji će doneti doktor koji bude pregledao dete. Inače za operaciju niste zakasnili.
      Pozdrav.