Poštovani,
    Već 4 meseca pokušavam da se izlečim od escherichia coli bakterije. U urinu je pronađeno 10 000 000 chf/ml, a u cervikalnom i vaginalnom brisu masa ove bakterije. Primala sam injekcije Longacef 7 dana, a od lekova Cedax i Amoksicilin, koristila vaginalete macmiror, ginodaktanol i poliginax. S obzirom da pokušavam bezuspešno da ostanem u drugom stanju, spremam se za hsg koji zbog escherichia coli bakterije ne mogu već 4 meseca da uradim. Molim Vas da mi napišete šta još mogu da koristim kao terapiju, kako bih se što pre izlečila.
    Hvala.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Kod nekih ljudi je sluzokoža mokraćnih puteva izmenjena te je odbranbena sposobnost te sluzokože prema eserihiji slaba. To stanje mogu produbiti i neke virusne infekcije kao virus herpesa a i infekcija helico bacterijom kao i infekcija mikoplazmama i hlamidijama. Predlažem da ispitate prisustvo ovih mikroorganizama kod Vas. Antibiotike do dobijanja ovih rezultata obustavite. Nekada se sa eserihijom živi celoga života i ona nije prepreka za trudnoću. Nekontrolisano uzimanje antibiotika je mnogo štetnije za organizam nego da ništa ne uzimate. Predlažem da jačate imuni sistem pravilnom ishranom i dopunjivačima ishrane. Ali više o tome nakon što odradite predložene pretrage.
      Pozdrav.