Poštovani,
    Zbog hronične upale prostate prinuđen sam da nosim kateter do operacije tj. u narednih mesec dana. U međuvremenu nalaz urinokulture dokazao je prisustvo enterococcus species 100-miliona. Na antibiogramu osim ampicilina preporučen je i nitrofurantoin, ali se on ne može naći u apotekama jer je povučen iz upotrebe. Molim Vas da mi preporučite adekvatnu zamenu nitrofurantoinu. Takođe bih Vas molio i da mi pružite savet kako da se zaštitim od novih infekcija, jer će se operacija odlagati sve dok nalaz urinokulture ne bude sterilan.
    Unapred hvala Milan Milovanović, Pančevo.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ako ste na stalnom kateteru teško će te imati sterilnu mokraću. Moj Vam je predlog da pijete dva do tri litra vode dnevno. Uzmite deset dana Bactrim tab 2x2 i po mogućstvu Oxymax kapi u vodi koju pijete `80 kapi dnevno`. Čim se sedimentacija smiri a vrednosti ureje i kreatinina normalizuju, ako stanje Vašeg KVS to dozvoljava vi operišite prostatu.