Poštovani,
    Muž i ja smo u braku 4 god i nikako nam ne polazi za rukom da ostanem u drugom stanju. On je radio spermiogram i ustanovljena je azoospermija. Prema nalazu urolog je rekao da se radi o nedovoljno razvijenim testisima. Radio je nalaz hormona a on glasi ovako: fsh 3,49 lh 4,09 testosteron 3,36 prolaktin 247,5 možete li molim Vas mi reći kakvi su nalazi i da li se to može riješiti da i mi dobijemo bebu.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Zbog azospermije `nedostatka spermatozoida u spermi` i kliničkog nalaza urologa o nedovoljno razvijenim testisima predlažem da se uradi ultrazvuk testisa i daju tačne dimenzije testisa. Ako dimenzije
      budu odgovarajuće onda u obzir dolazi biopsija testisa. U svakom slučaju javite se sa zvukom testisa. Hormonski status je zadovoljavajući.