Poštovani,
    Imam 21 godinu, i mislim da imam problem sa levim testisom. Levi testis mi je spušteniji i nije vodoravan kao desni već je uperen ka dole. Sa spoljne strane levog testisa imam jednu veliku venu koju mogu da opipam pošto je izražena. Isto na dnu levog testisa kada prođem prstima osećam kao neke žile, neke sitne kanale. Ovo se nalazi samo sa donje strane levog testisa. I samo jednom mi se desilo da sam osetio blago zatezanje kao te vene dok sam hodao. Inače desni je potpuno normalan, oba su iste veličine, i nemam problema prilikom seksualnog odnosa. Da li imam razloga da budem zabrinut? Molim Vas odgovorite mi. Očekujem Vaš odgovor sa velikim nestrpljenjem.
    Hvala.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Najverovatnije da se radi o varikoceli koja je česta sa leve strane zbog posebne anatomije krvnih sudova levog testisa. Uradite ultrazvuk testisa da bi smo to potvrdili ili isključili, pa se javite.
      Pozdrav.