Urolog je konstatovao da imam uvećanu prostatu vol. 24cc (imam problema sa čestim mokrenjem) i uputio me da uradim spermokulturu, uretrarlni bris i urinokulturu. Nakon analize u urinu je izolovana ešerihija koli, brisu uretre stafilokokus a u spermi ešerihija koli. Nakon terapije, ponovnom analizom u urinu nema bakterija, u spermokulturi citrobakrerija a u brisu uretre enterokokus (ako sam dobro pročitao) . Nakon nove terapije cefaleksinom i ponovne analize samo je u spermokulturi izolovan je streptokokus aureus. Sada sam pod terapijom pancefa. Molim vas da mi odgovorite na koji način sam zaražen stafilokom u spermi kada prilikom prve dva analize u spermi iste nisu pronađene. Da li to ima veze sa prostatom?. Obzirom da sam redovan posetilac lokalne plaže (često upozoravaju na lokalnim medijima da ima puno bakterija u pesku i vodi) da li je to moguć izvor zaraze. Da li mogi imati polne odnose sa partnerom a da ga ne zarazim? Da li je terapija pancefom adekvatna obzirom da uputstvu stoji da ne deluje na stafilokoke?. Zahvaljujem unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovani,
      O problemu infekcija prostate, i uopste uroinfekcijama eserihijom koli sam vec govorio u nekim
      od odgovora. |ako nemate posebnih problema ignorisite antibiotike i lecenje sprovodite uzimanjem
      dosta tecnosti, cajeva/brusnica, persun, uvin caj, bazna jonizovana voda kao prolom voda. . . /
      dobro su se pokazali i preparati iz programa calivite/paraproteks, acidofilus, omega 3,
      oxymax-tecni kiseonik. . /. Sve je bolje od antibiotika.