Moje dete ima skoro 4 godine ima hipospadiju, otvor je na glavicu penisa samo sto je odozdo, pravili smo operaciju u novembar, ali neuspesno, posle smo trazili drugog lekara i operirali smo ga po drugi put u martu, doktor nam je rekao da je jedva uspeo da probije da napravi kanal, jer prva operacija je bila mnogo loso napravena, i rekao je da mozda ce slediv jos neki mali zahfati kao sto ih je bilo u aprilu i tada je bilo dobro, na svih operacije dete je imalo postavljeni kateter i bolnicka dijagnoza je: dg. St. Post uretrotomia interna pp strictura urethrae post uretroplastica pp hypospadia (balanicna) . Kada smo bili na kontrolu u juni mjesec i mi idoktor je mislio da ce da bude opet neki mali zahfat ali nije, doktor je bio zadovoljan prema tome kako se odvija sve i rekao je nam da ga vodimo na kontrolu u septembar mjesec pa cemo da vidimo tad kako je. Interesuje me jeli normalno da kad se tako promasi prva operacija na ovakvu hipospadiju slede jos nekoliko i kolko ih je potrebno otprilike za da bi se oformio taj mocni kanal. Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Hypospadia se u principu i radi u vise akata.
      taj zahvat raditi u ustanovama gde je to rutinska operacija.
      nadajmo se da ce kod vaseg deteta sve proteci u najboljem redu.