Poštovani doktore,
    U spermokulturi mi je nađeno Staphylococcus epidermidis (nije signifikantno, broj bakterija 1000cfu/ml) a uretarni bris streptococcus pneumoniae (negativno na hlamidiju i obe plasme). Koji antibiotik preporučujete (panklav ili ciprofloksacin ili?), koliko dugo ga treba piti - posle koliko uraditi kontrolni, i imate li kao preporuku neki pomoćni nelek?
    Puno Vam hvala.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Antibiotik ne duže od deset dana a onda fitopreparate dugo. Predlažem:
      1 - paraproteks 2x1 pre jela
      2 - acc zymes 2x1 pre jela
      3 - omega 3 jednu kapsulu dnevno posle jela
      4 - oxymax kapi -60 kapi u 2 l vode dnevno
      Ovo sprovodite dva do tri meseca pa ponovite spermokulturu.
      Pozdrav.