Pre nekoliko meseci konstatovana mi je upala epididimitisa (uzrocnik hlamidija) , a da pritom nisam radio nikakve testove na hlamidiju. Terapija koju sam dobio sastojala se od deset dana pancef i deset dana dovicin. Mesec dana nakon terapije radio sam test na hlamidiju i bio negativan, medjutim sada nakon nekoliko meseci simptomi mi se vracaju. Zelim da mi odgovorite da li je pancef dobar u lecenju hlamidije, i da li postoje i drugi uzroci upale epididimitisa? Unapred zahvalan ivan

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Mislim da ste pogresno shvatili da je uzrok vaseg problema hlamidija.
      najcesce su to druge bacterije. Ako proces nije dovoljno dugo lecen i ako nije lecen
      po antibiogramu onda su i cesti recidivi.
      zato predlazem da uradite preglede krvi i mokrace ukljucujuci i urinokulturu.
      obavezno uradite i uktrazvuk testisa.
      do dobijanja nalaza uzimajte probiotike, omegu 3 i tecni stabilizovani kiseonik.