Moj sin ima 14 god tt 86kg tv187cm bavi se veslajem. Imao je jak bol u predelu desnog bubrega sa jakim bolomka desnoj preponinalaz urina 20-30 svežih er masa smežuranih er 40-80l sluz urinokultura sterilna uz desni bubreg 137mm pk sistem28mm dobro očuvanog parenhima levi bubreg bo kreatinin u kravi 94 ostali parmetri iz krvi u granicama normale prt 24h 150mg, magnezijum 11, ta110/70 urađena uroendoskopija plasiran stent koji je stajao mesec dana i sve se vratilo na normalu. Po vađenju stenta ponovouz nakom mesec dana desni bubreg 133mm pk sistem 22mm kaliksi 11-13 sem jednog kaliksa koji je 17 urin i dalje uredu urinokultura sve vreme sterilna urađena mr bubrega i urotrakta sa kontrastom primećuje se zastoj u pk sistemu sa posledičnom hidronefrozon gr i bez vidljivog uzroka intra i ekstraluminalno. Sada je kreatinin 84. Hirurg urilog koji je plasirao stent kaže da pri prolasku kroz ureter nije imao nikakav otpor u smislu nekog suženja nego je na vratu uretera naišao na nešto što nemože da definiše dali je bio mulj koji se nakupio pa napravio zastoj ili je polip ili nešto drugo uglavnom nije imao otpor pri prolasku sonde. Dete je sada dobro bez bolova dali dalje nešto radit mogu li polipi u ureteru da se skinu uroendoskopijom može li dete i dalj da se bavi sportom

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Iz vaseg pitanja ne vidim da li je sinu radjena ivu sa retrogradnom ureteropijelografijom desno.
      to je trebalo da razjasni situaciju na desnom ureteru.
      ako sin sada nema bolova, nalazi urina su dobri-nema krvi a ultrazvuk desnog bubrega uredan onda nema
      razloga za veliku zabrinutost.
      ureteroendoskopija samo bas ako mora.
      neka sin uzima velike kolicine tecnosti i neka se bavi sportom.