Molim vas da mi objasnite šta znač sledeći nalaz urina, pogotovo me brine broj leukocita u- urin (kvalitativno sa sedimentom) ostalo: malo sluzi proteini: +- izgled, boja: slabo zamućen, žut leukociti: 10 - 15 reakcija: kisela relativna gustina: 1, 020 glukoza: - askorbinska kis: - ketoni: - bilirubin: - hemoglobin: +- nitriti: - urobilinogen: - eritrociti: 2 - 3 bleda i smežurana epitelne ćelije: 1 - 2 pločaste, retke okrugle cilindri: - bakterije: malo kristali: - urinokultura: urinokultura *patogene bakterije i gljivice nisu izolovane u trenutku davanja mokraće imala sam tempraturu 38. 5 c, koju sam snizila sa paracetamolom i koja se više nije pojavila. Inaće sam dojilja, imam bebu od 2 meseca.

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Leukociti u sedimentu mokrace su znak infekcije i normalno ih ima do 5. Kod zena tolerisemo do 10.
      posto ste dojilja dobro je sto niste uzimali antibiotike.
      predlazem da uzimate dosta tecnosti / preko dva litra dnevno najbolje voda /, dosta voca i povrca.
      da se odmarate i da po malo setate sa svojom bebom.
      uzimajte omega 3 kapsule i tab new life.