Postovani, nakon uradjenih laboratorijskih analiza, konstatovano mi je prisustvo bakterija escherichia coli (4000cfu/ml) i enterococus (2000cfu/ml) u urinu i spermi. Lekovi koje sam uzimao na preporuku urologa su ciprocinal 500mg i chymoral ukupno 10 dana. Nakon terapije sam se osecao bolje i bolovi u predelu besike, prepona i mosnica su prestali. Pre nekoliko dana sam osetio iste bolove i uradio ponovo analize urina gde mi je ponovo konstatovano prisustvo istih bakterija. Urolog koji mi je dao terapiju je bio poprilicno neodredjen po pitanju nacina dobijanja i navracanja ovih bakterija. Molim vas da me informisete o mogucim nacinima dobijanja, prenosenja, ponovnog vracanja ovih bakterija i potencijalnom riziku od prisustva ovih bakterija u organizmu. Unapred hvala na vasem odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Upale prostate su uporne i tesko se lece.
      ne treba stalno uzimati antibiotike niti stalno kontrolisati urinokulturu i spermokulturu.
      upraznjavajte redovno seks, uzimajte dosta tecnosti, izbegavajte alkohol. . .
      razmisljajte i o upotrebi manje stetnih supstanci nego sto su antibiotici kao
      recimo cajevi. Biljni preparati. . .