Poštovani, imam 33 godine, udata sam, majka dvoje djece od 12 i 5 godina. Godinama sam sklona upali mokraćmog mjehura pa godišnje bar dva puta se susrećem sa istom boljkom: česta potreba za mokrenjem, otežano mokrenje par kapi, pritisak na spolni organ (ugodno se osjećam na wc školjki, čim ustanem imam ponovo potrebu za mokrenjem, nema krvi u urunu) to uglavnom saniram sa baktrimom ali se ubrzo po prestanku terapije boljkaponovo javi. Nakon toga sam koristila citeral i stanje se prilično stabilizovalo. Ono što je bitno da napomenem je da nikada nisam imala nikakvih ginekoloških problema (ako izuzmem reakciju na antibiotike-gljivice za koje nisam do tada ni znala) redovno obavljam papa nalaz i uvijek je u redu. Zadnji nalaz sam uradila prije dva mjeseca i u redu je. Razlog zbog kojeg ovo pišem je sljedeći: mjesec dana nakon prestanka uzimanja baktrima opet imam istu gore navedenu boljku. Ovaj put sam (prošle sedmice) radila urinokulturu tri dana zaredom, da konačno vidim o čemu je riječ da dobijem antibiogram i ciljano riješim problem. Međutim, nalazi sva tri dana su sterilni, potpuno uredu. Da situacija bude gora s tim nalazima sam jedva došla kući od gore spomenutih tegoba. Nakon što sam popila litar čaja od uve tegobe su se smirile. Danas mi doktorica s obzirom na sterilan nalaz urinokulture prepisala pyeloseptil prvi dan 4x2 a naredne dane 4x1 kapsule. Molim vaše mišljenje šta bi ovo trebalo značiti, kako da imam te tegobe a nalazi sterilni? Još da napomenem, prije par mjeseci imala sam problema sa nadimanjem želuca pa sam uradila kompletan uzv abdomena i bubrega. Nalazi uredni, u bubrezima nema pijeska ni kamenca. Molim mišljenje i savjet? Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Mnogo puta neznamo uzrok nekih tegoba.
      predlazem da proverite da li u zeludcu nemate helico bacteriju i da uradite
      testove na chlamidiju i mycoplasme.
      javite se sa trazenim analizama.