Poštovanje. Sin od 19 godina ima fimozu, urolog je rekao da neće biti potrebna operacija i propisao mu je beloderm kremu, a nije uopće rekao kako primjenjivati tu istu kremu. Koliko kreme treba koristiti pri jednoj terapiji i dal je potrebno mazati kožicu ili glavić ili oboje te koliko puta dnevno? Ako može kakav savjet jer on opet ne želi ići na pregled kod tog doktora koji mu nije ništa objasnio. Unaprijed vam zahvaljujen na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Phimosu u tom uzrastu je najbolje operisati. Zahvat je lak i moze se uraditi i u lokalnoj anesteziji.
      ako se situacija sa gornjom terapijom ne sredi sledi operativno lecenje.
      sta vam nije jasno kod kreme? Neka utrlja dva tri puta na sluzokozu prepucijuma i glansa i to je to.