Postovani! Obracam se za mog brata. Uradio je bris uretre i spermokultururi i rezultate su entereococcus spp u vecem broju, enterobacter i klebsiella pneumoniae u vecem broju. Prethodno je imao i candida al na zadnjem rezultate se nije pojavila. Preporucili da uzima ciprocinal i gentamicin. Alergican je na penicilin. Njegova zena ima candida i dal je to povezano. Cemu je uzrok sve to i kako da se leci. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Odgovor sa kasnjenjem iz visih razloga.
      radi se o upali prostate i uretre i zbog cestih nalaza kandide o zloupotrebi antibiotika.
      predlazem prvo da se ubuduce licno vas brat obrati za tegobe koje ima.
      drugo da pocne sa uzimanjem biljnih preparata i on i supruga. Ja preferiram preparate cv.