Postovani, pre dva meseca imao sam kandidu na glansu. Posle terapije daktanol kremom i diflucanom od 150 mg u jednoj dozi ona je nestala. Od tada imam blago crvenilo uglavnom blize rubu glansa koje je nekada manje a nekada vise vidljivo. Doktorka mi je zatim prepisala preko dana triderm krem, a nocu neku mesavinu koju su mi napravili u apoteci (znam da je glavni sastojak bio glicerin) . Medjutim i nakon 6 dana mazanja time, crvenilo je i dalje prisutno. Po vasem ranijem savetu, mazao sam pantenol krem nedelju dana uz redovno odrzavanje higijene gelom za intimno kupanje, medjutim problem nije resen. Uradio sam bris glansa bakterioloski i mikoloski koji su negativni. Sta predlazete, da li da probam sa jos nekom kremom, jel ima potrebe da ponovo idem kod lekara??? Hvala

    Odgovoreno: 08. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Predlazem da pored lokalnog tretmana kojeg sprovodite uzmete i:
      1/tab. Paraprotex 2x1 pre jela
      2/caps. Ac zymes 2x1 pre jela
      3/omega 3 jednu kapsulu po jelu

      ovu terapiju sprovodite u toku 2-3 meseca.